![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044482
*
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:12:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 18:40:15
1
300 kr
17/9 18:47:53
2
250 kr
17/9 18:47:53
1
300 kr (Budbetjänt)
17/9 18:48:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Broberg
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 18:40:15 | 1 | 300 kr |
17/9 18:47:53 | 2 | 250 kr |
17/9 18:47:53 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
17/9 18:48:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.Läs mer om John Broberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43